ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1957320
*
nr 195 7320
Spegel
Teak, Luxus, Vittsjö, Dia.57
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 19:52:50
1
100 kr
20/11 23:56:45
2
200 kr
21/11 10:34:17
1
200 kr
21/11 10:34:32
1
250 kr
23/11 01:28:10
2
300 kr
23/11 16:54:25
3
400 kr
25/11 14:09:44
4
400 kr
25/11 15:36:13
5
Vinnande bud
25/11 15:55:51
6
500 kr
25/11 15:56:48
6
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar teak teakmöbler trä vittsjö
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 195 7320
Spegel
Teak, Luxus, Vittsjö, Dia.57
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 19:52:50 | 1 | 100 kr |
20/11 23:56:45 | 2 | 200 kr |
21/11 10:34:17 | 1 | 200 kr |
21/11 10:34:32 | 1 | 250 kr |
23/11 01:28:10 | 2 | 300 kr |
23/11 16:54:25 | 3 | 400 kr |
25/11 14:09:44 | 4 | 400 kr |
25/11 15:36:13 | 5 | Vinnande bud |
25/11 15:55:51 | 6 | 500 kr |
25/11 15:56:48 | 6 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar teak teakmöbler trä vittsjö
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27